Виробництво фотоапарату Werra розпочалось в 1954 році на заводі Carl Zeiss Jena у Східній Німеччині і випускався до 1968 року. Протягом всього часу виробництва конструкція фотоапарата зазнавала численних модифікацій та вдосконалень, таких як далекоміри, вбудовані лічильники та змінна оптика.
На задній частині камери є тільки невеличкий видошукач та тиснене слово WERRA внизу справа на фарбованій шкіряній основі. На верхній частині самотньо розміщена кнопка спуску затвора яка має різьбу для кріплення тросика спуску. На правій стороні виділяється синхронізатор спалаху. З боків присутні петлі для кріплення ременя. Решта елементів управління розміщені на нижній частині фотоапарата та на корпусі об’єктива. Корпус лінзи включає в себе регулювання витримки затвора, діафрагми та фокусу. Швидкість затвора має діапазон В, 1-1/250 сек.
На камері Werra встановлений незмінний об’єктив Novonar 3,5/50 Т. Діафрагми наступні: 3.5, 4, 5.6, 8, 11, 16.
Перемотування плівки та взвод затвора унікальні на фотокамері Werra. Ви обертаєте кільце на основі об’єктива. На ранніх партіях камери кільце робили повністю із алюмінію. На більш пізніх, те ж кільце почали обшивати фарбованою шкірою що і на корпусі камери.
Об’єктив захищає конусна кришка з різьбою яка являється одночасно блендою. Така кришка сприяла унікальному зовнішньому вигляді камери.
У нижній частині є різьбова втулка для штатива, лічильник кадрів, кнопка відпускання плівки та кільце перемотування плівки назад.
Як і інші камери відомого виробника Carl Zeiss, Werra вимагає щоб фотограф був активним учасником процесу фотографування.
Якщо фотограф не активний учасник фотографування,то це – колекціонер,так і є.Вражає бленда,яка схожа на компендіум,що захищає зверху-збоку.