Тріумфальна арка. Львів. 1894 рік.

arka-photomuseum-lviv-ua

Тріумфальна арка була збудована спеціально до приїзду австро-угорського монарха Франца Йосифа І у Львів. Цей візит був урочистим та готувався з великою розкішшю. Франц Йосиф приїзжав у Львів на Галицьку крайову виставку. Крайова виставка – найбільший ярмарок в історії Королівства Галичини та Володимирії, який проходив у Стрийському парку з 5 червня по 10 жовтня 1894 року з метою демонстрації культурних та цивілізаційних здобутків. В центрі тріумфальної арки видніється бюст Франца Йосифа І, вище нього розміщувався герб Львова. Арка була збудована на перехресті вулиць Городоцької (колишня Грудецка) і Чернівецької перед початком Залізничної алеї за проектом архітектора Кароля Боубліка. В далині на задньому плані видніється будівля першого залізничного вокзалу у Львові, а зліва видно будівлю Чернівецького вокзалу.

Коментарі: